Tetování

Tetování je takový způsob techniky, při které Vám tatér ve svém  tetovacím salonu za pomocí speciálního přístroje na tetování a jehliček aplikuje mikro-částečky speciální barvy, která se nazývá atrament, přímo pod kůži. Tímto způsobem pak vznikne různý motiv nebo vzor tetování, který si předem, po důkladné rozvaze, sami zvolíte.

Ještě, než se rozhodnete si nechat v nějakém specializovaném salonu nechat vytetovat nějaký ornament či jiný motiv, je důležité si především najít vhodné místo, a to z důvodu, aby Vám to v pozdější době nebránilo ve výběru zaměstnání či nepřekáželo jakkoliv v soukromém životě.

Výběr správného motivu je taktéž velmi důležitý, neboť by mělo charakterizovat Vaši povahu, to, jaká jste osobnost nebo společenské postoje a názory. Pokud byste zvolili nevhodné tetování, je nutno počítat s tím, že Vám to může znepříjemnit život na dlouhá léta života.

Pokud se rozhodne pro tetování nějaký mladiství, je zapotřebí souhlasu  a povolení rodičů.

Na našich stránkách je možné se dozvědět více informací, například jaká jsou nejčastěji volená místa. Mezi nejoblíbenější samozřejmě patří tetování na krk, na ruku, na nohu, a v neposlední řadě na záda, ale i na nárt, zadek a lýtka. Z tohoto pestrého výčtu se dá usoudit, že lze tetovat v podstatě na celé tělo, až na pár vyjímek, kam se tetování skutečně moc nedoporučuje.

Samotný název tetování pochází od tahitského tatu, což v překladu znamená vrazit nebo vyznačit.  Pro tetování se používá i řada různých synonym, jako je například kérka, kéra, ale i takové tatoo není úplně neznámým pojmem.

Tetování je hitem už několik desetiletí a je rozšířené vskutku po celém světě, zejména pak na Severu Ameriky, Japonsku ale také má hojnost v Evropě.

Pokud jste se rozhodli nechat se zkrášlit za pomocí nějaké malby, doporučujeme se nechat tetovat od opravdu zkušeného tatéra ve vyhlášeném tetovacím salonu, anebo navštívit veletrh tetování, kde máte možnost se seznámit s mnoha technikami, radami a jinými důležitými informacemi.

 

Shlédněte velikou galerii tetování od tatérů z celé České republiky. Stovky obrázků různých stylů a motivů tetování. Naleznete zde katalog tatérů a eshop s originálními tattoo designy.
    

Kontakt

Tattoomania 606888898 info@tattoomania.cz