Péče o tetování

Péče o tetování je nesdílnou součástí celého procesu a je velice důležitá pro výsledný efekt  výsledku a rovněž dlouhotrvajícího efektu. Péči o tetování můžeme rozdělit do dvou skupin,  a na péči o nové tetování a na péči o tetování po vyhojení neboli takzvaná následná péče.

Vesměs všechny tetovací salóny Vám překryjí nové tetování ochranou fólií, kterou lze po přibližně 2hodinách opatrně odlepit. Důležité je, aby se tetované místo pravidelně 2x – 3x denně oplachovalo vlažnou vodou, zlehka důkladně osušilo a namazalo nějakým doporučovaným hojivým krémem.

U péče o tetování je velmi důležité důkladně dodržovat hygienické návyky, dbát pečlově na čistotu, používat čisté ručníky a ostatní hygienické pomůcky, aby se zabránilo případné infekci.

Hojivý krém by měl zamezit vysušování malby a jejímu okolí, a měl by postižené místo udržovat stále lehce promazané a vláčné, a to hlavně z důvodu, aby rychleji docházelo k regeneraci pokožky.

Pokud by se na malbě začaly objevovat stroupky, rozhodně si kůži neškrábejte, a ani jej nujak nestrhávejte, Péče o nové tetování trvá přibližně 3 týdny, a není vhodné po celé toto období kůži vystavovat přímému slunci, tudíž ani nedoporučujeme navštěvovat solárium. Dále není na místě navštěvovat saunu, a ani tělo zatěžovat přílišné sportovní aktivitě.

Po celou dobu hojení pokožky byste také neměli požívat žádné láky, antibiotika, a v žádném případě se nedoporučuje používat pro péči o tetování mast zvaná Framykoin.

Následná péče o tetování spočívá hlavně v tom, že by jste postižené místo měli pravidelně promazávat krémy obsahující vitamín E a chránit se před slunečními paprsky krémy, které obsahují vyšší  UV faktor.

Dále mějte na paměti, že s rostoucím věkem kůže stárne, a je vystavována různým okolním vlivům, a proto Vám pravidelná péče o tetování pomůže eliminovat a zmírňovat nepříjemné změny na Vašem tetování.

 

Shlédněte velikou galerii tetování od tatérů z celé České republiky. Stovky obrázků různých stylů a motivů tetování. Naleznete zde katalog tatérů a eshop s originálními tattoo designy.
    

Kontakt

Tattoomania 606888898 info@tattoomania.cz