Odstranění tetování

Pro odstranění tetování se klienti můžou rozhodnout z několika specifických důvodů. Spousta lidí se bohužel nechají potetovat u tatarů, kteří nemají s touto prací mnoho společného, a používají nekvalitní materiál, konkrétně například obyčejný inkoust, který postupem času má tendenci blednout, tudíž následně linky bývají rozpité a kůže v místě tetování je zjizvená.

Jindy se zas stávalo, že někteří lidé se nechali nalákat do kosmetických salónů na tzv. dočasné tetování, které po velmi krátkém čase částečně bledne, anebo pigment zčásti vyprchá a na kůži poté zůstane nevzhledný obrázek. Právě toto bývá následkem toho, že se lidé rozhodnou pro odstranění tetování.

Dalším velmi častým důvodem bývá to, kdy se lidé rozhodnou pro odstranění tetování  z různých osobních důvodů, jako je například změna společenského života, změna zaměstnání či narození dítěte.

V současné době je naštěstí několik metod, jak je možné docílit odstranění tetování. Mezi ně se řadí chirurgický zásah pro odstranění nechtěného tetování, které je víceméně účinné v dokonalém odstranění tetovacího pigmentu.

Mezi další metody odstranění tetování se řadí způsob, který je z hlediska výhodnosti asi nejpopulárnější, a tím je tzv. COVER-UP.

Další metoda, kdy odstranění tetování je drastičtější, nákladnější a bolestivější se nazývá  EXCISION.

Tato metoda se využívá v případě, kdy je malba či obrázek menších rozměrů. V tomto případě se odstraňuje buď celé tetování, kdy kožní lékař (chirurg) Vám aplikuje lokální anestetikum pod kůži, skalpelem vyřízne tetování a následně vše uzavře šitím. U případů, kdy je obrázek větších rozměrů se na odstraněné místo musí použít část kůže z jiné části těla, popřípadě vyřezávat obrázek po menších částech.

Další způsob odstranění tetování se nazývá DERMABRASION, kdy postižené místo se rozbrušuje jakýmsi abrazivním nástrojem, který zbavuje kůži vrchní vrstvy. Vzhledem k tomu, že tato metoda je dosti bolestivá a dochází často ke krvácení, je nutné použit lokální anestetikum a krev při obrušování tamponovat.

Další metodou je tzv. SALABRASION (neboli CRYOSZRGERY), která je více než jedno století stará, ale stále se hojně používá. Místo, kde se má malba odstranit se buď zmrazí anebo se použije lokální anestetikum a následně se na kůži nanese voda smíchaná se solí. Poté se použije jakýsi rotující nástroj jako u Dermabrazion a následně se tře místo, kde chceme obrázek odstranit.

Poslední možnost, jak docílit odstranění tetování je za pomocí LASERU.

I přesto, že se výše uvedené metody stále používají, standardním a populárním způsobem pro odstranění tetování je laser.

Výhodou použití laseru je ten, že nedochází ke krvácení, jako u všech předchozích metod.

Nicméně u této metody za využití laseru Vám bohužel nikdo předem neřekne, kolikrát budete muset metodu podstoupit, aby došlo k úplnému odstranění malby.

Metoda spočívá v tom, že laser vyzařuje krátké záblesky intenzivního světla, které pronikají do kůže, následně jsou pohlcovány tetovacím pigmentem v kůži a poté dochází k jeho úplnému rozložení.

Počet návštěv rovněž závisí na velikosti obrázku, který chcete odstranit, dále pak na barvitosti, umístění a na stáří malby. Tato metoda za pomocí laseru umožňuje odstranění tetování s malou pravděpodobností objevení se jizev.

 

Shlédněte velikou galerii tetování od tatérů z celé České republiky. Stovky obrázků různých stylů a motivů tetování. Naleznete zde katalog tatérů a eshop s originálními tattoo designy.
    

Kontakt

Tattoomania 606888898 info@tattoomania.cz